PDA

Orijinalini görmek için tiklayiniz : Barınak TepkisiaFaLa
06.10.08, 23:35
Gemlikli Balıkçıların Barınak Tepkisi


http://www.denizhaber.com/res_upload/1/gembalik.jpg


Gemlik Belediyesi tarafından iki ay önce genişletilmesi ve uzatılması için ihaleye çıkarılan balıkçı barınağının gelişi güzel yapılması Gemlikli balıkçıları isyan ettirdi.

Gemlikli Balıkçıların Barınak Tepkisi
Gemlik Belediyesi tarafından iki ay önce genişletilmesi ve uzatılması için ihaleye çıkarılan balıkçı barınağının gelişi güzel yapılması Gemlikli balıkçıları isyan ettirdi. Esen rüzgârlarla bozulan 20 metrelik ek liman inşaatının kısa sürede 5 adet balıkçı kayığının batmasına neden olduğunu bildiren Gemlik Balıkçılar Derneği Başkanı Hüseyin Dalarel, “biz gerek Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Turgut’a gerekse inşaatı yapan firma yetkililerine bunların olacağını söylemiştik. Barınağın uzatılması çalışmalarının boru kazık çakılarak yapılmasını, kum yerine, taş dolgu olmasını talep etmiştik. Atatürk Kordonuna ve Emin Dalkıran Kordonlarının deniz kısımlarına fıskiyeler yapılıyor ve bu işlem boru kazık sistemiyle yapılıyor aynı sistem bizim barınağımıza da uygulanmalıydı” dedi.
Bu sistemle daha az moloz gideceği gibi, daha sağlam ve daha çabuk bitecek bir barınak inşasının olabileceğini ifade eden Dalarel, bu taleplerini aynı zamanda barınakta ölçüm çalışması yapmaya gelen Devlet Planlama müdürlüğü ekiplerine de söylediklerini hatırlatarak, “barınağa boru çakılıp, çakılan boruların önlerine molozların dökülerek, taş dolgu malzemesi kullanılarak limanın uzatılmasını öneriyoruz. Aksi halde, teknelerin batmasına engel olunamadığı gibi, ortaya çok sağlıksız bir yapılanma çıkacaktır. İki rüzgârla yeni yapılan inşaat bu hale gelip, kayıkları batırıyorsa, ileride çok daha büyük sorunlar başımıza açılabilir. Yetkililer, hatalı ısrarlarından vazgeçmeliler” dedi.
Gemlik Gündem

sealbatros
07.10.08, 23:24
geçen sene bizim kumbağ limanını da yapıyorlardı bazı rıhımları bozdular ve yapmadılar şimdi kayıkları bağlamaya zor yer buluyoruz