PDA

Orijinalini görmek için tiklayiniz : Suzuki Es 2035

sealbatros
06.11.08, 20:18
SUZUKI ES 2035 (ECHO SOUNDER)http://img509.imageshack.us/img509/433/es2035zm3.jpg (http://imageshack.us/)

Suzuki firmasının ürettiği yeni nesil radarı dır
bu radar ın çıkış gücü 1000 watt tır
bu cihaz eski seri olan es 2025,in yeni modelidir ekran 10.4 inç olup görselliğe yeterince elverişlidir ekran tipi flat (yarı lcd)olup alt modelı olan 1080 gibi gözleri eski crt ekranlı modellere nazaran yormaktadır ve kullanıcı ekrana adapte olamamaktadır bu radar,ın kullanıcı kitlesi genelde alamana (voli)kayıkları olup küçük kıyı gırgırlarında da kullanılır bu model 1080 aksine çift frekans tır ve balığı ayırt edici özelliği vardır balık 7 renkte analız edilir ve buna göre miktarı belirlenir
bu radar genelde 5 ile 14 kulaç aralığında çalışır 5 kulaçtan kıyıya çalışmamasının sebebi çıkışının 1000 vatt olmasına rağmen daha fazla olmasıdır ve az balıkları delıyor bızzat denedık açıkta ise bu güç yeterli gelmiyor.
ama genelde bu radar eskı modelı olan 2025 i aratsada gayet kullanışlı ve sağlamdır
fiyatıda son olarak değişmediyse 3600 $ civarıda idi 8 ve 12 metre arası tekneler ıçın gayet kullanışlı bır cıhazdır benım tavsiyem aynaların omurgaya takılabildiği kadar yakın monte edilmesidir bunun nedeni ise dış tarafa takıldıgında dalgalarla tekne sallandıgında kesiklik yapabiliyor

yorum ve sorularınızı bekliyorum

can9974
29.12.08, 17:48
sevgili sealbatros
sence sığ sularda (3-12 kulaç arası) lüfer ve çinekop balığı yazdırabileceğimiz en verimli randumanlı ve fiyat bakımından da en uygun cihaz hangisidir? ben bu konu üzerinde çok kafa yordum.bütün cihazları ve modellerini hemen hemen inceledim ve çevremdeki büyklü küçüklü bütün teknelerdeki bütün cihazları da araştırdım.bizim burda lüfer ve çinekop balığından en büyük randuman SUZUKI ES-2025 modelinden alındı.4-5 arkadaşım yeni çıkan SUZUKI ES 2035 i bir üst modeli diye aldılar.ama bu cihazdan hiç bir şekil de verim alınamadı.bana yardım edebilirsen çok teşekkür ederim. SAYGILARIMLA

sealbatros
29.12.08, 20:34
merhaba arkadasın söylediklerinde tamamen haklısın ben 15 seneden berı radar kullanıyorum bizde gırgır ve 10 metre volı kayıgı var bendede once es 2025 vardı ama onu yaktık ondan sonrada dewamlı arıza açmaya basladık benımde 2035 kullanan arkadaşlarım var onlarda memnun degıller sana önerecegım bulabılırsen suzukı es 2800 ama zor bulursun bende fuso fec 1020 aldım 3 ay oldu 3 kulaçtakı 20 tane luferı yazıyor bıtırım sana o cıhazı tavsiye ederım ama turkıyede yok ben japonyadan getırttım bana 3500 dolara manı oldu he bırde o kıytırık fusolardan sanma bu model 11 inç ekran ve suzukı es 2025 modelının aynı cozunurlukte vede tuplu exsta olarak nmea 183 baglantı modulu var gps bağlantısı ıçın düsünürsen yardımcı olurum
b10b10

can9974
29.12.08, 22:36
sevgili kardeşim sealbotros
ben de de 9mt bir voli kayığı var.ben de bir cihaz alacağım .ama sen de bilirsin ki biz imkanları kısıtlı insanlarız.bu yüzden de bir şey aldık mı ondan en iyi şekilde yararlanmak zorundayız.zaten alabilirsem bu cihazı da banka kredisi ile alacağım.bu sene zaten balıkçılık ta hiç olmadı.mazot kumanya elele başbaşa gitti. beş kuruş para kazanamadık.bu fuso cihazı japonyadan nasıl aldın.bana bu konuda biraz bilgi verebilirmisin.birde gerçekten sen kendin denedin mi bu cihazı?lüfer veya çinekop yazdırabildin mi.bir de başka birşey daha soracağım sana eğer yanlış anlamazsan.denizpazarı adlı bir sitede satılık tekne ilanı var.ilanda msn adresi olarak sealbatros diye verilmiş.bu tekne senin olsa gerek.o sitede tekne resmi yoktu.eğer mümkünse görmek isterim.kayığı büyütmek gibi bir düşüncem de var gerçi.ilgine şimdiden çok teşekkür ederim.saygılarımla
ATİLLA SABANCI

sealbatros
31.12.08, 19:37
evet haklısınız tekneyı satıyorum 12 yada 13 metre düşünüyorum zaten tekneyı satarsam radarı da verıcem yenı alacağım tekneyede tabıkı takacagım radar fuso fec 1020 balık yazdırma olayını soruyorsan 2 kulaçta çınekop yazdırabılıyorum buda sana baglı eko ayarları parazit vs bende daha once suzukı es 2025 vardı cıhaz aşırı ısınmadan yandı ne kadar tamır ettırdıysek basa çıkamadım sonra istanbuldan reıs arkadasım bu cıhazı tavsıye ettı bende araştırdım turkıyede su an bu cıhazların yeni modelleri satılıyor lcd ekran 2035 benzerı bunlardan yok bende ıstanbuldan radarcı bır arkadasım vasıtası ıle japonyadan siparıs ettım bu cıhaz 11 inç ekran ve ekranda crt yanı tuplu 2025 gibi ekran pıksellerı cok yuksek balığı parazıtı secebiliyosun balık ben balıkım diyor adeta cıkıc gucu 1000 vatt 3 ile 10 kulaç arası olan 1 kasa balıgı geçmez ben bır degısıklık yaptım onun kendı aynalarını kullanmayıp suzukı es 2025 geniş açı ayna taktırdım cok daha performanslı benım tekne 9,70 boyunda ve bu cıhazlarada suzukıler gıbı kopuk olayı yok tamamen net isteyen olursa teknenın fotolarını gonderırım yanında ağlarda verıcem gorusmek uzere msn adresım: sealbatros@hotmail.com eklersen konusabılırız

can9974
31.12.08, 22:33
sevgili SEALBATROS kardeşim
önce yeni yılını kutlar sağlık,mutluluk içinde bol bereketli avlar dilerim.birde bana yardımcı olduğun için çok teşekkür ederim.yalnız benim bu cihaz hakkında senden öğrenmek istediğim küçük bir iki husus daha var.yardımlarını ve bilgilerini esirgemezsen çok minnettar olurum.birinci olarak bu cihazlarda gece de aynı balıkları (lüfer ve çinekop için geçerli) yazdırabiliyormusun.çünkü bizim burada cihaz kullanan arkadaşlar gece yemle karıştığı için ayır edilemediğini söylüyorlar.bir başka konu Japonyadan getirttiğin cihaza suzuki nin aynalarını bağlattırmışsın.fiş fişe uygun muydu yoksa aldığın yere bildirerek ona uygun fiş mi hazırlattırdın.yani kısaca suzuki aynaların bağlantısını bu cihazlara nasıl yaptırdın.bir ayrı konu ve en önemlisi ödeme de bir kolaylık yaptırabildinmi (vade-çek-senetgb.)ve cihaz sipariş ten ne kadar zamanda eline geçti.beni bu konulartda aydınlatabilirsen çok sevinirim.birde gerçekten seni bu konuyu bu kadar uzatarak sıktıysam gerçekten özür dilerim.SAYGILARIMLA

aFaLa
31.12.08, 22:41
sevgili SEALBATROS kardeşim
önce yeni yılını kutlar sağlık,mutluluk içinde bol bereketli avlar dilerim.birde bana yardımcı olduğun için çok teşekkür ederim.yalnız benim bu cihaz hakkında senden öğrenmek istediğim küçük bir iki husus daha var.yardımlarını ve bilgilerini esirgemezsen çok minnettar olurum.birinci olarak bu cihazlarda gece de aynı balıkları (lüfer ve çinekop için geçerli) yazdırabiliyormusun.çünkü bizim burada cihaz kullanan arkadaşlar gece yemle karıştığı için ayır edilemediğini söylüyorlar.bir başka konu Japonyadan getirttiğin cihaza suzuki nin aynalarını bağlattırmışsın.fiş fişe uygun muydu yoksa aldığın yere bildirerek ona uygun fiş mi hazırlattırdın.yani kısaca suzuki aynaların bağlantısını bu cihazlara nasıl yaptırdın.bir ayrı konu ve en önemlisi ödeme de bir kolaylık yaptırabildinmi (vade-çek-senetgb.)ve cihaz sipariş ten ne kadar zamanda eline geçti.beni bu konulartda aydınlatabilirsen çok sevinirim.birde gerçekten seni bu konuyu bu kadar uzatarak sıktıysam gerçekten özür dilerim.SAYGILARIMLA

arkadaşim ilk önce yeni yılın sağlıklı ve bereketli geçmesi temenlığı ile

cihazların arka jakları deyişebilir fark etmez anliyacagın aynalara gelince dünyada 2 firma var yapan suzikinin aynaları fusoya uyabilir hepsi aynı görevi yapıyor kimisi acıları acık olur kimisi tmm altını gösterir...b2

sealbatros
02.01.09, 21:22
çok haklısın abi kısa ve net bır cevap olay dar yada genıs açı olayı

denizkurdu85
23.03.09, 22:09
abi suzukı es 7100 hakkında bı bılgınız varmı varsa benle paylaşırsanız sewinirim

aFaLa
23.03.09, 22:26
http://www.suzukiff.co.jp/ES7100gif330.gif

10,4 inç TFT Renkli LCD ekran
Yüksek tanımlı doğrudan güneş ışığı altında iyi viewability LCD. Yüksek tanımlı doğrudan güneş ışığı altında iyi viewability LCD.

D uzaklığı D Sunum bir geniş çeşitli uzaklığı ile sunum geniş bir çeşitlilik
D uzaklığı her frekans, yüksek frekans ve düşük frekans çeşitli balık operasyonu için en iyi ayar verir. D, Yüksek Frekans ve düşük Frekans çeşitli balık operasyonu için En iyi AYAR verir onu Frekans uzaklığı.

Hassas yetenek Hassas AYAR yeteneği ayarı
Kazanç ayarı, eğri TVG, Sinyal tekrarlama oranı, darbeleri ve diğer özellikleri kullanıcıların gereksinimlerini karşılamak üzere ayarlanmış olabilir. Kazanç ayarı, eğri TVG, Sinyal tekrarlama oranı, darbeleri ve diğer özellikleri kullanıcıların gereksinimlerini karşılamak üzere ayarlanmış olabilir.

Kullanım Şekli Kullanım Şekli
Kullanıcı Üç türlü ayarları mevcut tanımlanmış. Kullanıcı Üç türlü AYARLARI mevcut tanımlanmış.

Menü Kolay kurulum sırasında sırasında Veri izlerken Veri Menüsü Kolay Kurulum izlerken
Aynı ekranda izlerken veri Menü ayarlanmış olabilir. Aynı ekranda izlerken Veri Menü ayarlanmış olabilir.

Alt Genişleme Alt Modu Genişletme Modu Seçimi Seçimi
Dört farklı alt genişleme modları deniz altında ve yer ayrımcılık sadece yukarıda hedef geliştirilmesi için kullanılabilir. Dört farklı Deniz altında ve Yer AYRIMCILIK sadece yukarıda Hedef Geliştirilmesi için kullanılabilir genişleme modları alt.

SUZUKİ ES 7100 MODELİ EN SON NESİL RADARLARDAN DIR 10.4 İNÇ FLAT EKRANI 1080 VE 2035 MODELLERİNE GÖRE DAHA NET OLUP KULLANICI KİTLESİ DÜŞÜK MODELLERİNE GÖRE DAHA SEÇİCİDİR ÇIKIŞ GÜCÜ KATALOGLARINDA 1 KW OLMASINA KARŞIN DAR AÇILI AYNALARLA AÇIK ULARDA İYİ İŞ GÖRMEKTEDİR ESKİ VERSİYON OLAN 2800 MODELI İLE KIYASLANDIĞINDA ONUN PERFORMANSINI ARATMAMAKTADIR GENELDE KIYI GIRGIRI VE VOLİ KAYIKLARINDA KULLANILIR EN İYİ ÇALIŞMA SUYU ARALIKLARI 5 İLE 20 KULAÇTIR BAZI BÜYÜK GIRGIRLAR DADA KULLANILMAKTADIR AYRICA AYNAYA TAKILAN HARİCİ BİR SENSÖR İLE HIZ VE DENİZ SUYU SICAKLIKLARI ÖLÇÜLEBİLİR SON ZAMANLARDA FİYATI DEĞİŞMEDİ İSE (4600$)CİVARIDADIR AMA VOLI KAYIKLARI GÜÇLÜ OLDUGU İÇİN BU CİHAZI 2035 MODELİNE ORANLA FAZLA TERCİH ETMEZLER DAHA ÇOK KIYI GIRGIRINDA KULLANILAN BİR CİHAZ DIR

denizkurdu85
24.03.09, 11:28
abi 2 yıldan beri kullanıyorum eskıden furuno 292 vardı fakat derin suda sankı daha randumanlıydı ayna olayı galıba değilmi?

LüFerCi
24.03.09, 11:55
arkadaşim furuno her zaman derin suda cok ıyıdır suzukı ise sıy sularda randıman verir

sealbatros
24.03.09, 20:00
bu konuda sana katılamayacagım bülent furuno 362 yı bılırsın 2 kw bu cıhazı dar açılı derın su aynası ıle kullandıgında 30 kulaçlara kadar randuman alman mümkün zaten eskılerden coğu gırgırda bu cıhazları kullanır ve sökmezler suzukı ye gelınce 7100 modelıde dar açılı bronz ayna kullandıgında 2 kw güç üretebilir ve buda 25 kulaçlara kadar randumanlı çalışmasını sağlar kıyı olayına gelince ancak suzuki 2035 le 292 yi eşdeğer tutabilirsin ama bence iki cihazda randumanlı cıhaz degıller ıkısıde yeni seriyi tutturamadı özellikle suzuki es 2035 kullananlar pek memnun degil furuno 292 ye gelınce marmarada kullanım kıtlesi bıraz zayıf saygılar..

mryazgan
07.09.09, 19:19
Selam arkadaşlar,aranıza yeni katıldım.
Babam voli teknesinde ES 2035 kullanıyor.Fakat teknolojiyle arası pek iyi değil:)
Lüfer ve çinekop için sığ suda pek iyi performans vermediğini söylüyor.
5-10 kulaç su aralığında tavsiye edebileceğiniz ayarlar (echo ayarları vs..) varsa çok sevinirim.
Teşekkürler..

Ali41
07.09.09, 19:33
Babam voli teknesinde ES 2035 kullanıyor.Fakat teknolojiyle arası pek iyi değil:)
5-10 kulaç su aralığında tavsiye edebileceğiniz ayarlar (echo ayarları vs..) varsa çok sevinirim.
Teşekkürler..
arkadaş öncelikle aramıza hoş geldin iyi paylaşımlar aşağıdaki linkten imza ayarlarını yaparsan seni daha iyi tanımış olacağız. radar konusunda tecrübeli arkadaşlar mutlaka tavsiyeleri olacaktır. rastgele
http://www.balikcilar.net/showthread.php?t=2247

kenane
07.09.09, 23:49
Teşekkürler..
http://www.suzukiff.co.jp/ES2035gif330.gif

Kullananlar cevaplasın lütfen.
5-10 kulaç su aralığında tavsiye edebileceğiniz ayarlar (echo ayarları vs..)

PDF KATALOGU (http://www.riaradar.com/cms_imgs/c9240220f53ba4c747ac2cb38ced29c7.pdf)

YakoMoZ
18.09.09, 22:48
Teşekkürler..
durbidurbidurbidurbidurbidurbi
es 2800 ekol olmuş bir cihaz 2035 kullanan bir cok arkadaş var cok iyi sonuçlar alınıyor cinekop ve lüfer palamut yazar bu cihaz

rafiekser
28.09.09, 20:58
2035kıyılariçin fazlageliyor2015ve2025idealdir

hakanreis
29.12.10, 01:07
cinekop lüfer ayarlarını verebilirmisiniz suzuki 2035 inü

etki
14.10.12, 15:09
s.a arkadaşım .

torik baba b cekmece
02.10.14, 14:26
slm ararkadaşlar hani yazmıycam dedim yorumlarınızı okuyorum bu 2035 dedığiniz radar tahamin ettiniz kadar kötü bir cihaz deil.. ben 5 yıldır kullanıyorum ki gayette memnunun evet bazı eksiklikler var var mesela yanıltma derecesi 2025 göre biraz daha fazla olabılırr 2025 kullanan arkadaşlarım var cok memnunlar şimdi 35 te olan sıkıntı şu bazen amcolayıda ve maruluda aynı balık gıbı yapıyor 200 lük alıyor 50 lik vermıyo atıyosun yok atıyosun ot bu radarı çözmek istiyorsan ağ atıcaksın bundan yılmıycaksın dıyceğim ben ılk balığı aynen 50 kuruşu düşünün öle bir görüntu gordum radarda 200 aldı karşılık yok cevırdım 600 çift palamut aldım ve cok lufer tuttum halende tutmaktayım yeterki motorun altında olsun zaten ekrana balık gırdınde ben balıkım dıyor ıster ıstemez gözün alısıyor ve o cevırceğın maruluda amcolayıda zamanla ayırcaksın şunları yazmamın nedeni bu radardan kullanan arkadaşlar ıllakıde vardır sakın bır olumsuzluk düşüncesine kapılmasın yeterki eko ayarlar doğru olsun gerisi zaten kolay çinekopta aynı şekılde gayet guzel bır goruntu ıle yazmaktadır çenekop balını genelde yeşil yapar küfer sarı ve yeşil bır renke verır ırı balıkta ıse kırmızı ve kavun içi yazar bunu solememın sebebı içinizde belki merak edenlerınız vardır.. dıyceğim şu hangı cıhazı kullanıyorsan mutlaka o cıhazdan memnn kalırsın nem cok gordum 2025 radarla 2 sene bedevaya gezen göz alıştıkça ve eko ayarların doğruysa dedığim gibi gerısı cok kolay bana sorcak olursan ben 2035 derım şu bakımdan tercih edıyorum likid ekran oluşundan gece gunduz bak 2025 te kör olursun.. televızyon düşün aynı plazma mı dah ıyı yoksa normal televızyonmu..karar sızın herkeze razt gelsin...

tolgakertik
02.10.14, 15:22
Büyükçekmeceli torik baba öncelikle foruma hoşgeldin...
Mesajla ilgili cevap yazarken nacizane üst mavi çizgide yazılı konu tarihlerini dikkate almanı tavsiye ederim.
Senin cevap yazdığın konu yıllar önce forumda konuşulmuş bir konu bilgin olsun...
İyi paylaşımlar...

kuzeyegeli
02.10.14, 18:29
1200 tane balığı 50 kuruş kadar yazan radar kim ne derse desin benim gözümde iş yapmaz 50 tane balığı nokta halinde mi yazacak demek olur bu bizim volide kullandığımız radarlarda 10 kg lüfer 50 kuruş büyüklüğünde oluyor gerisini siz kıyaslayın

Bilgiçreis
25.11.14, 23:15
S.a abi ben marmarada hamsi gırgırı çalıştıran biriyim. Bu cihazdan denk geldi aldım aradabi kıyıya iner çinekop lüfere bakarızdiye fakat bu suzıkı 2035 cihazı hamsi dikeyini ve sonarlara parazit yaptırıyo bunu nasıl engellerim şimdiden teşekkürler.

Bilgiçreis
25.11.14, 23:21
S.a abi ben bu cihazdan yeni aldım bu eko ayarlarını yapamadım bi yardımcı olurmusun

serkangercek
06.05.20, 22:49
Selamlar Suzuki Es 2035 Radarın 50 Lik Ve 200 Lük Aynalarının Kabloları Fişte Hangi Sırayla Olmalı ? Radar 200 Lükte Dibi Gösteriyor %0 Likte Göstermiyor Kablolar Lehimlenirken Yanlışlık Yapıldı Anladığım Kadarıyla.