PDA

Orijinalini görmek için tiklayiniz : JMA 5310 6 - 18" LCD RadarLüFerCi
17.11.08, 20:52
http://www.balikbul.com/images/jma5300.gif (javascript:popupWindow('http://www.balikbul.com/popup_image.php?pID=23&osCsid=f42f152878a0e65baeb521a5d077a059'))
JMA-5300 serisi, RADAR yazılım tabanlı signal işlemcisini kullanan bilgisayar teknolojili performansı gösteren bir cihazdır. "Constaview" yani gerçek zamanlı teknenin burnuna doğru ve en fazla 100 tane hedef takibi yapabilen (ARPA) fonksiyonları vardır.
Teknolojinin son ürünü "gerçek zamanlı radar" rahat kullanımı ve çabuk kurulumu.
JRC'nin yenı radar serilerinin kullandığı en son tekneloji ve kullanıcı özellikleri
JRC JMA-5300 su üstü radar serisi, radar performansı, kolay kullanımı ve görünürlüğü gelistirilmiş ve radar-ATA/ARPA performansı IMO standartlarına uyan bir su üstü radarıdır.

Özellikleri
JMA-5300 serisi su üstü radar teknolojisinde büyük avantajlar sunar. Yeni geliştirilmiş işlemci sistemi, kullanıcıya daha önce bu sınıf radarlarda olmayan birçok yeni özellikler sunar.
Chart Overlay-Üst üste harita kopyalamaHarita bilgileri ile teknenin etrafındaki aktivitelerin radar bilgileri birleştirilebilinir. Su radarının kendi yazdırdıkları, takibe alınan hedefler, AISin verdiği bilgiler ve elektronik haritadan alınan bilgiler (markalar gibi) bir ekran bir harita üzerinde gösterilebilinir.
Bu güvenli seyir için büyük katkı sağlar.
Target enhancement function(TEF)-Hedef büyütmr fonksiyonuJRC tarafından özel olarak geliştirilmiş TEF, ufak veya zayıf ekoların daha iyi tanımlanmasını sağlar. Deme şu ki, kıyı şeridi daha belirgin şekilde gösterilir.
TEF 'in üç seviyesi vardır:5x, 9x and 17x.
Constaview-Anında görüntüRadar tarafından toplanan bütün bilgiler sistemde hafızada tutulur. Bu nedenle. görüntü değişikliklerinde (North-Up tan Course-Up a veya ölçek değiştiğinde) eni değişikliklere göre anında yeni ve tam görüntü verir..
Yakın takibe alınan hedef kolayca ve gözden kaybetmeden izlenir. Constaview güvenliğe ve kullanım esnekliğine büyük katkısı vardır..< Mesafe96 milAnten Boyu/Tipi6 feet / AçıkGücü10 kW

Hıcaz
26.01.09, 11:52
Bu cihazların en büyük hendikapı fırtınalı havada,klavyelerinin kullanımlarının zor olmasıdır.bunlarda harika cihazlardır.teşk.

Emre Malkoçoğlu
13.02.11, 20:23
Fiyatları yüksek ancak

bu radarlar çok tutuldu türkiyede 10 kayıktan 1inde kesinlikle jrc(arpa)

fonksiyonlu radarlardan var

çok tutulmasının sebebi fonksiyonlarından cok takip özelliği olduğundan dolayı

tam balıkçının aradığı radar.