PDA

Orijinalini görmek için tiklayiniz : JMA 5330 12 - Ekransız RadarLüFerCi
17.11.08, 20:55
http://www.balikbul.com/images/jma5300bb.gif (javascript:popupWindow('http://www.balikbul.com/popup_image.php?pID=34&osCsid=f42f152878a0e65baeb521a5d077a059'))

JMA-5300 serisi, RADAR yazılım tabanlı signal işlemcisini kullanan bilgisayar teknolojili performansı gösteren bir cihazdır. "Constaview" yani gerçek zamanlı teknenin burnuna doğru ve en fazla 100 tane hedef takibi yapabilen (ARPA) fonksiyonları vardır.
Teknolojinin son ürünü "gerçek zamanlı radar" rahat kullanımı ve çabuk kurulumu.
JRC'nin yenı radar serilerinin kullandığı en son tekneloji ve kullanıcı özellikleri
JRC JMA-5300 su üstü radar serisi, radar performansı, kolay kullanımı ve görünürlüğü gelistirilmiş ve radar-ATA/ARPA performansı IMO standartlarına uyan bir su üstü radarıdır.

Özellikleri
JMA-5300 serisi su üstü radar teknolojisinde büyük avantajlar sunar. Yeni geliştirilmiş işlemci sistemi, kullanıcıya daha önce bu sınıf radarlarda olmayan birçok yeni özellikler sunar.
Chart Overlay-Üst üste harita kopyalamaHarita bilgileri ile teknenin etrafındaki aktivitelerin radar bilgileri birleştirilebilinir. Su radarının kendi yazdırdıkları, takibe alınan hedefler, AISin verdiği bilgiler ve elektronik haritadan alınan bilgiler (markalar gibi) bir ekran bir harita üzerinde gösterilebilinir.
Bu güvenli seyir için büyük katkı sağlar.
Target enhancement function(TEF)™-Hedef büyütmr fonksiyonuJRC tarafından özel olarak geliştirilmiş TEF™, ufak veya zayıf ekoların daha iyi tanımlanmasını sağlar. Deme şu ki, kıyı şeridi daha belirgin şekilde gösterilir.
TEF™ 'in üç seviyesi vardır:5x, 9x and 17x.
Constaview™-Anında görüntüRadar tarafından toplanan bütün bilgiler sistemde hafızada tutulur. Bu nedenle. görüntü değişikliklerinde (North-Up tan Course-Up a veya ölçek değiştiğinde) eni değişikliklere göre anında yeni ve tam görüntü verir..
Yakın takibe alınan hedef kolayca ve gözden kaybetmeden izlenir. Constaview™ güvenliğe ve kullanım esnekliğine büyük katkısı vardır..< Mesafe120 milAnten Boyu/Tipi12 feet / AçıkGücü30 kW

Hıcaz
26.01.09, 11:48
Gemimizde kullandıklarımız JRC'nin,42 ve 64 mil mesafe görüntü alabilen su üstü radarıdır.Tamamen renkli ekran olup kullanılmaları çok basittir.

erdal
01.04.13, 17:31
fiyatlar nerelerde ?

a_koseoglu
28.10.13, 22:44
Türkiye'de JRC'nin resmi distribütörü POLAR Denizcilik'tir. Tuzla'ya giderken Güzelyalı Tren istasyonunun hemen alt tarafındaki binadadır. Eskiler Polar Denizciliğin sahibi Recep Aksakal'ı Tophane'deki mağazası zamanından tanırlar.Telefon Özellikle Balıkçılara Normal fiyatının çok altında fiyatlarla radar verir. Koray CIRCIR ismindeki elemanı sadece balıkçılarla ilgilenir. Arzu eden radarla ilgili sorularını direkt kendisine sorabilir.

a_koseoglu
28.10.13, 22:45
İsim ve telefon zikrederek umarım forum kurallarını çiğnememişimdir...