PDA

Orijinalini görmek için tiklayiniz : 8 mt den küçük teknelerin Kullanım

oltacı tayfun
24.11.08, 21:13
SORU : 6.5m balıkçı teknesi için gerekli belgeler nelerdir? Bu tekneyi miço kullanabilir mi? Miço belgesi almak için ne yapılmalıdır?
CEVAP : Gemi Adamları mevzuatına göre boyu 8 m den küçük, su ürünleri avlanma tezkeresi (Tarım ve Köy İşleri Bakanlığından alınan) almış balıkçı teknesi en az miço veya silici yeterlikli gemi adamı tarafından, amatör balıkçı teknesi ise miço, silici veya amatör denizci yeterlikli gemi adamı tarafından yönetilebilir.
Bahsi geçen balıkçı teknesi için istenen belgeler; tonilato, denize elverişlilik ve liman hududu dışında seyredecek tekneler için yola elverişlilik belgesidir.
www.denizcilik.gov.tr (http://www.denizcilik.gov.tr/) İnternet adresimizdeki mevzuatlar bölümünde bulunan Gemiadamları Yönetmeliğinde miço yeterliliğinin nasıl alınabileceği izah edilmektedir

Hıcaz
09.01.09, 22:10
paylaşım güzel

uaemree
30.05.09, 14:12
hocam 4.70 boyunda teknemiz var. kamarası filan yok. bu tekne için plaka gerekli mi? ben internette aradım. 7 metrenin altına hiç kimse yazmamış.

aFaLa
30.05.09, 15:24
hocam 4.70 boyunda teknemiz var. kamarası filan yok. bu tekne için plaka gerekli mi? ben internette aradım. 7 metrenin altına hiç kimse yazmamış.

İlk önce aramıza hoşgeldin arkadaşim...
Bu tekne ile ne yapmak istiyorsunuz arkadaşim balikcilikmi yoksa keyifi teknesimi keyifci iseniz bir limandan sahiplik belgesi ıkaracaksınız ....

uaemree
01.06.09, 12:41
İlk önce aramıza hoşgeldin arkadaşim...
Bu tekne ile ne yapmak istiyorsunuz arkadaşim balikcilikmi yoksa keyifi teknesimi keyifci iseniz bir limandan sahiplik belgesi ıkaracaksınız ....
hoş bulduk teşekkür ederim. teknenin tam boyu 3,75. ve bu tekneyi sadece balık tutmak için kullanıyoruz. ve açıldığımız uzaklık 8-9 kulacı geçmiyor. ayrıca bulunduğumuz bölge küçük bir kasaba ve toplamda 15 tane bu boyda balıkçı teknesi var. burada bir arkadaş; sahil güvenlik, plakasız tekneleri topluyor diye bir söylenti çıkardı. merak içinde araştırıyoruz. cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Kumkapılı
01.06.09, 12:54
hoş bulduk teşekkür ederim. teknenin tam boyu 3,75. ve bu tekneyi sadece balık tutmak için kullanıyoruz. ve açıldığımız uzaklık 8-9 kulacı geçmiyor. ayrıca bulunduğumuz bölge küçük bir kasaba ve toplamda 15 tane bu boyda balıkçı teknesi var. burada bir arkadaş; sahil güvenlik, plakasız tekneleri topluyor diye bir söylenti çıkardı. merak içinde araştırıyoruz. cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

arkadaşim senin teknen bot sana can yelek ve can simiti capan olsun bırde sahiplik belgesi olursa yeterlidir makine yok galiba makine bagliyorsan yangın sondürucu gibi bir takım seyler isteyebilirler yakında bir liman varsa bir oraya kadar gidip öğrenirsen cok daha güzel olur....