PDA

Orijinalini görmek için tiklayiniz : marmarada trolculukkedicik
25.11.08, 18:00
Marmara Denizi özellikle dip balıkların yoğun olarak bulunduğu plankton açısından zengin kapalı bir deniz ken ,kısa vadeli çıkarlar uğruna Marmara Denizini Trol avcılarının aşırı ve bilinçsiz avcılığı bitirdi,1380sayılı kanun uyarınca Marmara denizinde her türlü Trol acılığı yasak olmasına karşın halen 700 e yakın deniz aracı ile avcılık yapılıyor.
Marmara Denizinde kaçak ve yasal olamayan yöntemler ile avcılık yapıldığını Devletin tüm organları biliyor ama herkes sağır ve kör olmuş talan devam ediyor.
Talan diğer denizlerin kıyı şeritlerinde daha iyi yapılsın diye bu kez özellikle bu aylarda verimi yüksek olan Karadeniz kıyılarında birde ORTA SU TROL u çıktı.

muratsadioglu
25.11.08, 19:38
Marmara Denizinde kaçak ve yasal olamayan yöntemler ile avcılık yapıldığını Devletin tüm organları biliyor ama herkes sağır ve kör olmuş talan devam ediyor.
1380 sayılı Su Ürünleri Kanunu'nun yasaklamasına rağmen,
1 değil,10 değil,100 değil,700'e yakın deniz aracı,Marmara'da Trol avcılığı yapıyor.Devletin tüm organları uyuyor..
Hayır arkadaş uyumuyorlar,kör de değiller...Gözlerini yummuş,bu işten bir çıkarları var mı yok mu onu hesaplıyorlar.


*

Erkan
25.11.08, 21:09
kiş geliyor marmarada artık trollar cırıt atmaya devam edeceklerdir ve gelecegimizi yok edecekler artık dur demek lazım

balıkcı
25.11.08, 21:46
bende Murat abinin dediğine katılıyorum. hepsi cin gibi çıkarlarına bakıyorlar yoksa 1 günde yok edebilirler tümünü

oltacı tayfun
26.11.08, 09:56
cok vahim bir sey artık denizlerimize sahip cıkmamız lazım nedense kimse duyarlı olmuyor her sene aynı devam edilıyor sorumsuzluk ve ilgisizlik vurdum duymazlık :mad: bizleri buraya kadar getirdi

LüFerCi
26.11.08, 23:25
son günlerde balıkta yok gibi boğazda ama oltacılar güzel balık alıyor hala deniz suyu sıcaklığı fazla ondan balıklar dahanık bir sekilde oltacılara yarıyacak salı pazarında güzel cinekop alıyorlar .
rumeli fenerde baktım trol tekneleri durmadan calişiyorlardı gece gündüz demeden daha balık boğaza girmeden bir yandan asırı avcılık bir yandan trol bir yandan gürültü nersey kafasında arkadaşlar balık ne yapsın artık

geveze
27.11.08, 01:20
Herşeyde avrupai olmaya çalışan devletimiz bu iştede yunanistanın taktiğini uygulasa ya bakalım neler olacak trolcülük kalacakmı. Ama tabi avrupa birliğine giriş şartlarında trole hayır diye bir kural çıkmadı o yüzden hepsi ekmek yediği kanunlarla ilgileniyor hepsi dolandırmaya bakıyor devleti kimsenin gözü gelecekte balık yiyecekmiyiz diye düşünmüyor.