PDA

Orijinalini görmek için tiklayiniz : Ahtapot satışı hakkında..

rgulen
07.12.08, 21:14
Arkadaşlar biliyorsunuz Dikili ahtapot yatağıdır ve biz burda ahtapot yakalayarak geçimimizi sağlıyoruz. Ancak kriz var bahanesi altında fiyatı iyice düşürdüler ve alımda naz yapmaya başladı. Bende bu konuda balıkçı arkadaşlara bir faydam olsun diye yola çıktım ve sizden bu konuda da bana yardımcı olmanızı istiyorum. Zira ben tam piyasayı bilmiyorum ve simsarlarlada iş yapmak istemiyorum. içinizde doğrudan toptan satış yapabileceğim yerleri bana bildirmenizi isteyeceğim. burada kooperatif var ancak işlevini tam yapamıyor.. bana bu konuda yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden kendim ve balıkçı arkadaşlar adına teşekkür ederim.

aFaLa
07.12.08, 21:21
Arkadaşlar biliyorsunuz Dikili ahtapot yatağıdır ve biz burda ahtapot yakalayarak geçimimizi sağlıyoruz. Ancak kriz var bahanesi altında fiyatı iyice düşürdüler ve alımda naz yapmaya başladı. Bende bu konuda balıkçı arkadaşlara bir faydam olsun diye yola çıktım ve sizden bu konuda da bana yardımcı olmanızı istiyorum. Zira ben tam piyasayı bilmiyorum ve simsarlarlada iş yapmak istemiyorum. içinizde doğrudan toptan satış yapabileceğim yerleri bana bildirmenizi isteyeceğim. burada kooperatif var ancak işlevini tam yapamıyor.. bana bu konuda yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden kendim ve balıkçı arkadaşlar adına teşekkür ederim.y

Ruhi bu zamana kadar kime balıkları verıyordunuz anladıgım kadarı ile orda matrabazlara vermıiniz hiç izmirde yazane ile calişmadınmı yada orda ötel veya lokanta almıyormu balıkları

rgulen
07.12.08, 21:54
bizler burdaki tuttuğumuz deniz ürünlerini balıkçı manavlarına veya koop. veriyoruz. koop. kurucuları ve yönetim kadrosu manvlardan oluştuğundan balıkçının hakkını aramaktan ziyade işin ticaretini yapmaktadır. buna örnek olarak verecek oluırsak bize en yakın altınova da ahtapot alımı 9 ytl. ayvalık 10 ytl bizde ise 7 ytl. benim haricimde diğer arkadaşların manavlara bağımlılığı var zamanında borçlandırılmışlar ve sermayeleri yok. ayrıca araştırma ve uygulama yetenekleri yok. ben buraya bursa dan geldim burada ki haksızlığı gördüm ve burda kaldığım sürece balıkçıları bir çatıda haklarını aramaya topluyacağım. tabii sizlerinde yardımlarıyla. zira ben bu konuda yeterli bilgiye sahip değilim. hep birlikte burdaki çalışmalarımızı yürüteceğiz.

aFaLa
07.12.08, 22:15
evet her yerde aynı ruhi balıkhanede kabzımallar aynı olayı yapıyorlar tek cözüm borçlanmıyacaksın cok calişıp para kazanacan ama nerde zaten denize kısıtlı cıkabılıyorsun hava durumu haftada 4 gün denıze gıdersen 3 gun gıdemıyorsun bırde balıklarını paraya ceviremezsen daha cok moralın bozuluyor

muratsadioglu
07.12.08, 22:17
burada kooperatif var ancak işlevini tam yapamıyor..

Bütün hastalık burada Ruhi..Mesleki kuruluşlar,kendi üyelerini sömürmek hesabında.
5 santimlik kalamar tavaya servet ödüyoruz..Öte yandan kalamarın kilosu 7 liraya boğuntuya geliyor.
Allah korkusu da yok..Kriz falan bahane..
Fındıkta,çayda,balıkta aynı çark dönmüyor mu?..
Canını dişine takıp,artı değer yaratan üretici borç,faiz altında inlerken aracı sömürüyor..
Bu nasıl düzen,nasıl hukuk,nasıl kooperatifçilik.
Yanınızdayız dostum..

rgulen
07.12.08, 23:02
benim düşüncem ahtapot alıcısı bulabilirsem aracısız ve sağlam o zaman bir dernek kurmak istiyorum balıkçıları koruma derneği. bu dernek altında kişileri toparlamak ve birlikte hareket etmek istiyorum. zira tek kaldığında birilerin çarklarına çomak sokulduğundan onlarında bir tepkisi olacak. bu yüzden birlik şart...ama ilk önce kişileri bir çatı altında toparlamak için boş vaatten önce ahtapotu gerçek değerden toparlayarak kişilere güven vermek ve sonra mücadelelerinde yanında olmak. bu yüzden bu başlığı açtım. ahtapot alımı yapan kişileri veya kurumları bana bildirirseniz sevinirim. zira benim de başlangıcım bu olacak.

aFaLa
07.12.08, 23:09
ruhi bir kaç fabrika var alıcı olan karades alıyorlar ve bircok sey bunlarla bır konuşayım bayramdan sonra daha iyi haber verecegım sana:D

rgulen
08.12.08, 00:38
güzel haberlerini bekliyorum. bu arada bayram gününede saat olarak da girdik..senin ve tüm balıkçılar formundaki arkadaşların kurban bayramı mubarek olsun.

küçükbalıkçı
08.12.08, 08:26
Paylaşımınız için teşekkürler

tayo
28.02.11, 07:12
yakın bir tarihte ahtapot,kalamar toplama işine gireceğiz sizinle yazdığınızın ışıoğında görüşmek isterim

polyes 35
06.03.11, 04:05
ben dikili bademli köyünde dalgıçlık yapıyorum sadece ahtapot için bu seneki fiyatlar güzel ama ahtapot bu aralar kesik lütfen ince ahtapotu toplamayalım zaten hayvanın yaşam süresi belli şuanki piyasa 13 tl kilo başına

fırtına35
29.11.12, 11:36
selam ruhi bende sizin karşı kıyılardanım ve aynı derttem müzdaribim burdada yok ellerinde aşırı stok varmışta onun için fiyatları geri çekmişler geçen sene kilosunu 17 ye veriyorduk şimdi 11 lira senle haberleşirsek bu ürün pazarlama işinde başka alternatifler geliştirebiliriz saygılarımla

Karşıyakalı35
01.02.16, 21:27
İzmir'den foça şakran çandarlı dikili ayvalık . Balıkesir küçükkuyuya kadar Ahtapot sübye kalamar karides hertürlü balık topluyorum . Balığınız değerinde alınır . Herkese rastgele numaram . 0554 448 91 64