PDA

Orijinalini görmek için tiklayiniz : Küresel ısınmaaFaLa
11.12.08, 13:49
Küresel ısınma için ışık kapatma eylemine siz de katılın.
http://virahaber.com/img/elektrik%2010.11.jpg28 Mart 2009 Cumartesi günü yerel saat 20.30’da bir milyar kişinin katılımıyla düzenlenecek ışık kapatma eylemiyle küresel iklim değişikliğine dikkat çekilecek.
2007 yılında Avustralya’nın Sidney kentinde iklim değişikliği konusunda farkındalık yaratmak amacıyla başlayan eylem, iki yılda tüm dünyaya yayıldı ve bugün aralarında Moskova, Los Angeles, Las Vegas, Londra, Hong Kong, Sidney, Roma, Oslo, Cape Town, Lizbon, Singapur, Toronto, Dubai, Kopenhag ve İstanbul’un da bulunduğu 74 kente ulaştı. 28 Mart 2009 Cumartesi günü saat 20.30’da yapılacak eylem sırasında, dünyanın enyüksek oteli olan Burj Dubai, Toronto’da bulunan CN kulesi, Sidney Opera Binası, Roma’da bulunan
İtalya Cumhurbaşkanlığı gibi bir çok ünlü ve tarihi binada da ışıkların kapatılacağı açıklandı.
WWF Türkiye Temsilciği tarafından bugün yapılan yazılı açıklamada, Dünya Saati (Earth Hour) ile Aralık 2009’da Kopenhag’ta yapılacak iklim değişikliği zirvesine katılan dünya liderlerine büyük ve kararlı bir mesaj verileceği belirtildi.
Hedef 1 milyar katılım
WWF-Türkiye Genel Müdürü Dr. Filiz Demirayak, 2009 yılının dünya için önemli kararların alınacağı bir yıl olacağını belirterek şunları söyledi:
“Önümüzdeki yıl üçüncüsü düzenlenecek Dünya Saati'ne, 2008’de Türkiye dahil dünyadan 50 milyon insan katıldı. Aralık 2009’da Kopenhag’da iklim değişikliğini konuşacak olan liderler, dünyanın çözümler ve somut adımlar beklediğinin farkında olmalı.
Bu nedenle Mart 2009'daki eyleme en az 1 milyar insanın katılmasını bekliyoruz. Dünya Saati'nin Türkiye’de İstanbul, İzmir, Eskişehir, Antalya gibi birçok şehrinde gerçekleşmesi, küresel iklim değişikliği sorununa çözüm talebinin bu şehirlerden de gitmesi için belediye başkanları, özel sektör, kamu kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ve bireylerden destek bekliyoruz. Bu desteği dünya kamuoyuyla paylaşmaktan ve küresel web sitesi ‘www.earthhour.com’da yayınlamaktan onur duyacağız. Yaratmak istediğimiz değişimin kendisi olmak için harekete geçme zamanı.”
Earth hour
Mart ayında belirlenen bir günde ve saatte ışıkları bir saat kapatmaya dayalı olan ‘Earth Hour’ (Dünya Saati) eylemi iki yıldır yapılıyor. Küresel iklim değişikliği üzerinde basit bir hareketle yaratılabilecek değişimi gösteren eylem tek ve büyük bir sese dönüştü. Eylemle, sadece gereksiz aydınlatmaları söndürerek bile karbon salınımını azaltmanın ve iklim değişikliği için birşeyler yapmanın mümkün olduğu küresel bir mesajla anlatılmak isteniyor. Geçen yıl eyleme tüm dünyada cumhurbaşkanlarından belediye başkanlarına, bireylerden şirketlere varan yelpazede 50 milyon kişi katıldı. Türkiye’de de WWF-Türkiye’nin öncülük ettiği kampanyaya, 40 büyük firma katıldı, sivil toplum kuruluşlarından ve yüzlerce bireyden destek geldi. Çağrıya kulak veren herkes destekleriyle Türkiye’den tüm dünyaya mesajlarını iletti.

hürriyet

muratsadioglu
11.12.08, 14:50
İnsanoğlu'nun keyfi bilir..

Ya adam gibi önlemlerini alır,böyle bir Dünyada yaşar.


http://img266.imageshack.us/img266/3769/pict0318vm8.jpg[/URL][/b]Ya da bu sudan,yeşilden hatta havadan yoksun olarak bu ortamda geberir gider.
Daha ne diyeyim Cengiz?http://img266.imageshack.us/img266/4434/pict0135ii1.jpg[/URL]

küçükbalıkçı
11.12.08, 20:32
Sana kesinlikle çok katılıyorum Murat abi seçim insanların herşey insanlığın elinde....Paylaşımın için teşekkürler Cengiz abi.....